Ana Sayfa CİMER BAŞVURU CİMER Cumhurbaşkanlığı şikayet iletişim bilgileri

CİMER Cumhurbaşkanlığı şikayet iletişim bilgileri

0
CİMER Cumhurbaşkanlığı şikayet iletişim bilgileri

CİMER Cumhurbaşkanlığı şikayet iletişim bilgileri

Vatandaşların sorunlarına çözüm bulan CİMER, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nin kısa adıdır. İletişim merkezi vatandaşların şikayetleri veya istekleri konusunda çözüm bulmaya çalışır. Devletin en üst kademesinde yer alan CİMER’in iletişim bilgileri vatandaş tarafından merak ediliyor.

CİMER, vatandaşın sorunlarına çözüm arayan bir İletişim Merkezi’dir. 2006 yılından beri BİMER ile birlikte vatandaş için çalışan CİMER’e bütün vatandaşlar başvuru yapabilmektedir. CİMER’e sorunlarını ileten vatandaşlara en geç 30 gün içerisinde cevap verilmektedir. Devlet birimleri ile ilgili bütün detayları CİMER’den öğrenebilirsiniz. 

CİMER’e şikayetlerinizi telefon, e-posta, fax veya mektup yoluyla ulaştırabilirsiniz. Özellikle kamuda görev yapan vatandaşların en yetkili birim olan CİMER’e sorunlarını iletmesi oldukça önemlidir. CİMER sayesinde vatandaşın mağduriyeti giderilmektedir. 

CİMER İletişim Bilgileri 

CİMER’e şikayetini iletmek isteyen vatandaşalar Cimer’i aramak için 0312 525 55 55 numaralarını tuşlayabilir. Fax göndermek isteyen vatandaşlar 0312 525 58 31 no’lu fax koduyla şikayetlerini iletebilir. E- posta yoluyla şikayetini iletmek isteyenler cumh[email protected] adresine şikayetini yollayabilir. 

Intenet üzerinden de şikayetlerinizi CİMER’e iletebilirsiniz. E- devlet sisteminde yer alan CİMER şikayetlerinizi intenet üzerinden de almaktadır. Şikayetleriniz ile ilgili dönütler en geç 30 gün içerisinde yapılmaktadır. 

Şikayetlerinizi yazarken anlaşılır bir dil kullanmanız ve detaylı bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu çözüm yollarını ararken CİMER görevlilerinin işini kolaylaştıracaktır. 

CİMER Ne İşe Yaramaktadır? 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER, hem vatandaşlara hem de yurt dışından tatil yapmak için gelen turistlere yardım etmektedir. Tüm bakanlıklarla birlikte çalışan CİMER, vatandaşların sorunlarına çözüm aramaya çalışmaktadır. 

CİMER’e başvurduktan sonra başvurularınızı size verilen sorgu numarasından takip edebilirsiniz. Şikayetinizin gizli kalmasını istiyorsanız gizli tutabilirsiniz. 

BİMER Artık Yok 

Başbakanlık İletişim Merkezi olan BİMER, ülkenin siyasetinde yapılan değişiklik sonucu kapatıldı. Başbakanlık ortadan kalktığı için artık BİMER yerine CİMER yer almaktadır. Faaliyetlerine son verilen BİMER, vatandaşın şikayetlerini CİMER’e devrederek kapandı. Artık vatandaşın mağduriyetini ortadan kaldırmak için CİMER görev yapmaktadır. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x