Ana Sayfa CİMER NEDİR CİMER NEDİR?

CİMER NEDİR?

0
CİMER NEDİR?

CİMER NEDİR?

CİMER kelimesi , ” Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ” nin kısaltmasından oluşmaktadır. CİMER yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi, 2015 yılında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde vatandaşlarımızın şikayetlerini, taleplerini, başvurularını bürokrasi engeline takılmadan devlet kanallarına iletebilmek amacıyla kurulmuştur. Başvuruda bulunabilmek için T.C. Kimlik numaranızı, Adınızı ve Soyadınızı, Adresinizi ve Telefon Numaranızı eksiksiz bildirmeniz gerekmektedir.

CİMERE E DEVLETTEN GİRİLİR Mİ?

CİMER yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine başvurularınızı, ihbarlarınızı, şikayetlerinizi ve taleplerinizi internet üzerinden yalnızca E-Devlet üzerinden ya da www.cimer.gov.tr üzerinden yapabilirsiniz. Bu iki site dışında hiçbir kaynak başvuru için güvenilir değildir.

CİMER yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne internet dışında telefon ya da mektup yoluyla da ulaşabilirsiniz.

CİMER BAŞVURU TAKİP NUMARASI

CİMER yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne talepte bulunmanız halinde sistem size otomatik olarak bir başvuru takip numarası verecektir. Talebinizi ilettikten sonra bu takip numarası karşınıza çıkacaktır. Başvuru takip numarası ile daha sonrasında talebiniz hakkındaki gelişmeleri takip edebilir, güncellemeleri öğrenebilirsiniz.

BİMER NEDİR?

BİMER yani Başbakanlık İletişim Merkezi, CİMER kurulmadan önce kullanılan vatandaş başvuru merkeziydi. 9 Temmuz 2018 tarihinden itibaren BİMER yani Başbakanlık İletişim Merkezi ve CİMER yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi birleştirilmiş olup, yalnızca CİMER yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ismi ile vatandaşımıza hizmet vermektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x