Salı, Eylül 27, 2022
spot_imgspot_img
More

  CİMER ŞİKAYET

  Cimer şikayeti nasıl yapılır? Cimer şikayet başvuru dilekçesi örneği

  Cimer şikayeti nasıl yapılır? Cimer şikayet başvuru dilekçesi örneği

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER’e nasıl dilekçe yazıldığı bir çoğumuz tarafından merak edilmektedir. CİMER üzerinden nasıl başvuru yapılır ve dilekçe örneği gibi merak edilen konular haberimizde bulunmaktadır.

  CİMER yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi, insanların kendi başlarına halledemediği ya da gördüğü sıkıntıları paylaşarak çözüm üretilmesini beklediği sıkıntıların, sorunların çözülmesi için başvurduğu kurumdur. Buraya sorunlarınızı yazarak çözülmesini bekleyebilirsiniz. Fakat burada da Cumhurbaşkanlığına nasıl bir üslup ve düzende dilekçe yazılacağı konusu çıkmaktadır karşımıza. Bu haberimizde Cumhurbaşkanlığına nasıl dilekçe yazılacağını ve bu dilekçenin nereye gönderileceğini anlatacağız.

  CİMER’e Nasıl Başvurulur?

  Bir sıkıntıyla karşılaştığımız zaman bunu bazen kendi başımıza halledemeyebiliriz. Böyle durumlarda başvurmamız gereken yerlerden biri ve hatta en önemlisi de CİMER’dir. CİMER hem özverili hem de her dilekçeyle özel olarak ilgilenmeye çalışan bir kurumdur. Bu nedenle CİMER’e yazılan dilekçelerin hem dikkate alınması hem de sıkıntıların tam olarak anlaşılabilmesi için neler yapmamız gerektiği önemlidir. Öncelikle CİMER’e dilekçe yazabilmek için e-devlet programı üzerinden Cumhurbaşkanlığına yazın kısmına girmemiz gerekmektedir intenet üzerinden. Tabi Cumhurbaşkanlığına yazabilmek için bir e-posta adresine ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü geri dönüşler mail üzerinden olmaktadır. Dilekçenizi de aşağıda anlattığımız gibi yazdıktan sonra en geç 30 gün içerisinde geri dönüş yapılmaktadır.

  Kimler CİMER’e Başvuru Yapabilir?

  CİMER üzerinden yapılan başvurularda gereken tek şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır.

  CİMER Dilekçe Örneği

  Latest Posts

  spot_imgspot_img
  1
  0
  Would love your thoughts, please comment.x