Ana Sayfa CİMER NEDİR CİMER Whatsapp ihbar şikayet ve iletişim hattı

CİMER Whatsapp ihbar şikayet ve iletişim hattı

0
CİMER Whatsapp ihbar şikayet ve iletişim hattı

CİMER Whatsapp ihbar şikayet ve iletişim hattı

Vatandaşlar şikayetlerini daha üst makama ulaştırabilmek amacı ile CİMER ile tüm şikayetlerini direkt olarak Cumhurbaşkanlığı’na iletebilmektedirler. İşte, CİMER Whatsapp ihbar şikayet ve iletişim hattı…

CİMER yani Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi vatandaşların istek şikayet ve ihbarlarının cumhurbaşkanlığına hızlı bir yoldan, direkt olarak iletilmesi hedefiyle intenet üzerinden kurulan bir iletişim merkezidir. Vatandaşlar CİMER üzerinden yapmak istedikleri ihbar ve şikayetleri e-devlet aracılığı ile ve ALO 150 hattı ile de gerçekleştirebilirler. İşte, CİMER Whatsapp ihbar şikayet ve iletişim hattı…

CİMER şikayet başvurusu nasıl yapılır?

CİMER adresi üzerinden ihbar ve şikayet başvurusunda bulunabilmek için ilk yapmanız gereken CİMER’in resmi sitesine girerek https://www.cimer.gov.tr/  giriş sağlamanız olacak.  CİMER’in sitesine giriş sağladığınız anda sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Başvuru Yap” seçeneğine tıklayarak sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde giriş sağlamanız gerekmektedir. Aksi taktirde sizden istenilen bilgileri yanlış girerseniz başvurunuz geçersiz sayılacaktır. 

“Başvuru Yap” kısmında sizden T.C. kimlik numarası,annenizin kızlık soyadı gibi bilgiler istenilmektedir. Bu bilgileri doğru girdiğiniz taktirde bilgilerin olduğu kısımda onaylatmış olduğunuz cep telefonu numaranıza kısa bir kod gelecektir. Gelen kodu eksiksiz olarak girdiğinizde sisteme giriş sağlayabilirsiniz. 

e- Devlet ile CİMER Başvurusu

e- Devlet sistemini kullanan vatandaşlar CİMER tarafından istenilen bilgileri girmek yerine e- Devlet sistemine giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu işlemi yapabilmek için e- Devlet şifresi almanız gerekmektedir.  

ALO 150 ile CİMER Şikayeti

CİMER aracılığı ile şikayette bulunmak istiyorsanız ALO 150 hattını kullanarak da kolaylıkla başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. CİMER resmi intenet sayfasına girdiğinizde “Başvuru Yap” kısmında istenilen bilgiler ALO 150 hattında da sizden istenilecektir. ALO 150 hattı acil aramalar olmadığından dolayı ücretli olarak kullanılan bir servistir. ALO 150 hattının servis ücreti BTK aracılığıyla belirlenmektedir. 

CİMER şikayet sorgulama nasıl yapılır?

İntenetten veya telefon üzerinden yapmış olduğunuz başvurudan kaynaklı size CİMER sayısı verilecektir. Size verilen bu CİMER sayısını kaybetmemek için saklamanız istenmektedir. Çünkü CİMER başvuru sorgulama işlemleri bu verilmiş olan sayıyla yapılmaktadır. Bu sayının verildiği formda “Başvuruma Git” seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneği tıkladığınız taktirde sizi otomatik olarak CİMER başvuru takip ekranına yönlendirecektir. 

CİMER başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Herhangi bir konuda CİMER tarafınca yapmış olduğunuz başvuruların dilekçeleri en geç 30 iş günü içerisinde vatandaşlara geri dönüş sağlanmaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x